Ranking Perspektywy 2020 – Sukces Kierunku Historia

Drodzy Absolwenci,

Kierunek historia w opublikowanym rankingu Perspektywy 2020 r. znalazł się w prestiżowym gronie najlepszych kierunków w Polsce. W opublikowanym rankingu kierunków studiów  historia zajęła czwartą pozycję.  Instytut Historii UKSW jest nowoczesną oraz prężnie rozwijającą się jednostką naukową, w której zatrudnieni są naukowcy uczestniczący w krajowych i międzynarodowych konferencjach oraz projektach badawczych.

Prowadzony w Instytucie Historii UKSW kierunek studiów daje Absolwentom możliwość  zdobycia wysoko wyspecjalizowanej wiedzy z zakresu historii. Z kolei nowoczesne programy studiów umożliwiają zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności. Absolwenci kierunku historia doceniani są na rynku pracy, znajdując perspektywiczną pracę w m.in.: muzeach, bibliotekach, archiwach, wydawnictwach, ośrodkach naukowych, a także w instytucjach administracji państwowej. W trakcie studiów na kierunku historia studenci mogą rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania w ramach organizowanych konferencji, ćwiczeń terenowych, wykładów z cyklu Res Gestae, w ramach których wyniki swoich badań prezentują wybitni naukowcy z całej Polski. W toku studiów studenci mogą także wyjeżdżać na studia na zagraniczne uczelnie w ramach programu ERASMUS+.

Drodzy Maturzyści serdecznie zapraszamy na studia na kierunku historia w Instytucie Historii UKSW!