Porozumienie o współpracy w prowadzeniu Polskiej Misji Historycznej przy Uniwersytecie Juliusza Maksymiliana w Würzburgu

Informujemy o tym, że Instytut Historii UKSW zawarł z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, porozumienie o współpracy w prowadzeniu Polskiej Misji Historycznej przy Uniwersytecie Juliusza Maksymiliana w Würzburgu i zarazem dołączył do grupy polskich uniwersytetów będących partnerami, odpowiedzialnymi za prowadzenie misji (UJ Kraków, UAM Poznań, UKEN Kraków, UWr Wrocław, UMK Toruń). Liderem, odpowiedzialnym za koordynację prac jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Celem współpracy jest:

Prowadzenie badań naukowych w dziedzinie nauk historycznych, szczególnie o tematyce polsko-niemieckiej;

Umożliwienie wymiany naukowej z innymi instytucjami w Europie i na świecie;

Opracowywanie wspólnych projektów naukowych;

Organizowanie sympozjów, odczytów, seminariów, konferencji etc.;

Przygotowanie i publikowanie rozpraw naukowych;

Koordynatorem współpracy z poziomu Instytutu Historii UKSW został ks. prof. dr hab. Wojciech Zawadzki.